door nl0rpp » 30 okt 2012, 20:47
Ik zou het niet echt een goed ontwerp noemen,als je echt niet teveel eisen aanstelt prima maar ik denk dat de meesten onder ons wel wat willen hebben wat ook goed werkt.
Dit is gewoon een 1:9 balun en de rest gaat vanzelf maar daar ben je er nog niet mee.De perfermonce is niet echt je van het moet ik zeggen.
Je kan ook deze balun gebruiken en een draad aanmaken en horizontaal spannen.
Wat echt goed werkt en ook zelf te maken is maar dan moet je zoeken op internet is een Hyendfed antenne.
Ze worden ook verkocht voor de band die je wenst maar zelfbouw is ook mogelijk.
Ze zijn ook in multiband uitvoeringen te krijgen en die opbouw is wat anders als de 1:9 , het is een soort netwerk.
De Hyendfed werkt wel erg goed met wisselende condities want er wordt snel gezegd dat een bepaalde antenne een superantenne is terwijl de condities zo waren dat je alles op de bekende breinaald kon werken.
Doe niet iets wat ik ook niet zou doen.
http://www.pa3hgt.nlPresident Veep 40 ch am/fm , President Jackson Classic 6 bander , CRT SS9900 , President Lincoln 2+, RM HLA 300V+ met Sirio Turbo 5000.
